بازدهی 107 درصدی دارایا در 9 ماه گذشته

اگه میخوای 3 برابر دلار سود کنی شروع کن

🔔 فرصت استثنایی سرمایه گذاری

سرمایه گذاری دلاری در دنیای کریپتو

کاهش شدت ضررهای کریپتویی در هفته‌ های اخیر

تحلیل داده‌های درون شبکه (هفته دوم آذر)

وضعیت کلی بیت‌کوین

بیت کوین پس از چند هفته طوفانی بعد از انفجار FTX، شاهد تثبیت قیمتی خوبی، بالاتر از پایین‌ترین نقاط این چرخه بوده است. قیمت بیت کوین در این هفته شاهد رشد حدود 10 درصدی بوده است و از محدوده پایین 16065 دلار به بالاترین سطح 17197 دلار رسیده است.

weekly crypto news

از زیر و بم کریپتو با خبر شوید!

فشار فروش شدید

فشار فروش در ژوئن 2022 و انفجار FTX باعث تسلیم شدن سرمایه گذاران در مقیاس تاریخی شدند. رویداد FTX ضرر یک روزه 4.435 میلیارد دلاری را ثبت کرد. با این حال، هنگامی که با میانگین متحرک هفتگی ارزیابی می‌شود، به نظر می‌رسد زیان در حال کاهش است. در مقایسه، در ژوئن بیش از 700 میلیون دلار زیان در روز برای تقریباً 2 هفته پس از رویداد اتفاق افتاد.

بررسی نسبت سود به زیان تحقق یافته

ما می توانیم تحلیل قبلی را با بررسی نسبت بین سود تحقق یافته به زیان تحقق یافته تکمیل کنیم. در اینجا می توان مشاهده کرد که نسبت بین سود / زیان تحقق یافته در پایین ترین مقدار خودش قرار دارد. این موضوع نشان می دهد که ضررهای ایجاد شده توسط بازار 14 برابر بیشتر از رویدادهای سودآور بوده است. 

نمونه‌های قبلی نسبت‌های سود/زیان واقعی بسیار پایین در این مقیاس از لحاظ تاریخی با تغییر رژیم کلان بازار همزمان بوده‌اند.

مقایسه خروج سرمایه در بازارهای نزولی

در این قسمت میخواهیم چرخه فعلی را با تمام بازارهای نزولی اصلی قبلی از اوج Realized Cap تا پایین‌ترین مقدار، به‌عنوان معیاری برای خروجی سرمایه نسبی مقایسه کنیم.

  • سال 11-2010 شاهد خروج سرمایه خالص معادل 24 درصد اوج بود.
  • سال 15-2014 کمترین و در عین حال خروج سرمایه غیر پیش پا افتاده 14 درصدی را تجربه کرد.
  • در سال 2017-2018 کاهش 16.5 درصدی در Realized Cap ثبت شد که نزدیکترین به چرخه فعلی 17.0 درصد است.

با این معیار، چرخه فعلی سومین خروج نسبی بزرگ سرمایه را به خود اختصاص داده است.

جمع بندی و نتیجه‌گیری

  • ما می‌توانیم یک تغییر مثبت در ساختار هم برای فعالیت شبکه و هم برای تقاضا برای فضای بلوک مشاهده کنیم. با این حال، این تغییر در ساختار با افزایش حجم نقل و انتقالات، که همچنان در پایین ترین سطح چرخه کاهش می یابد، پشتیبانی نمی شود و سطح بالای مشارکت خرده فروشی را نشان می دهد.
  • یک ساختار بازار نادر اما آموزنده نیز وجود دارد که به موجب آن درجه‌ای از همگنی بین قیمت‌های خرید در همه گروه‌های بیت‌کوین وجود دارد. این به تحلیلگران بازار اجازه می‌دهد تا کل بازار بیت‌کوین را به‌عنوان درک مشابهی از ریسک در مقابل فرصت، و موضعی مشابه با توجه به سودآوری ارزیابی کنند.
  • در پایان، بدیهی است که سطح درد مالی متوجه شرکت‌کنندگان در بازار بیت‌کوین در طول 6 ماه گذشته خیره‌کننده نبوده است و به نظر می‌رسد که شدت ضررها در هفته‌های اخیر در حال کاهش است.

بازدهی 107 درصدی دارایا در 9 ماه گذشته

اگه میخوای 3 برابر دلار سود کنی شروع کن

🔔 فرصت استثنایی سرمایه گذاری

سرمایه گذاری دلاری در دنیای کریپتو

آخرین مقالات منتشر شده

تماس با ما

آدرس: خیابان آزادی، ضلع غربی دانشگاه شریف، کوچه صادقی، پلاک ۲۹، ساختمان پارک علم و فناوری دانشگاه شریف، طبقه 4، واحد 8

دارایا همراه مالی شما

ما بر این باوریم که در شرایط ‏تورمی، سرمایه‌گذاری مزیت نیست بلکه یک ضرورت است. دارایا افتخار می‌کند که به‌عنوان اولین پلتفرم ‏کپی‌تریدینگ ایرانی، راهی مطمئن برای سرمایه‌گذاری آسان ایجاد کرده است.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دارایا می‌باشد.